HomeCategory

Medycyna estetyczna

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Jest lekarstwem dla skóry. To zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powoduje poprawę jej wyglądu. Aclinique oferuje szeroki wachlarz preparatów do mezoterapii dobierany indywidualnie do potrzeb skóry.

Efekty mezoterapii:

 • Głęboka rewitalizacja i suplementacja skóry twarzy lub oczu
 • Uzupełnienie wszystkich niedoborów mikro-, makroelementów, witamin i aminokwasów
 • Silne działanie przeciwstarzeniowe
 • Redukcja zmarszczek
 • Poprawa kolorystyki skóry
 • Podniesienie poziomu nawilżenia
 • Wygładzenie skóry
 • Stymulacja kolagenu i elastyny
 • Zwiększenie napięcia skóry
 • Działanie antyoksydacyjne i cytostymulujące
https://aclinique.pl/wp-content/uploads/2020/09/stymulatory-tkankowe.jpg

WYPEŁNIACZE

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. Największa ilość kwasu hialuronowego znajduje się w skórze. Zapewnia on odpowiedni poziom nawilżania i odpowiada za prawidłowy wygląd skóry. Ma również właściwości antyoksydacyjne oraz stymuluje powstawanie nowych fibroblastów oraz produkcję kolagenu.

Niestety z wiekiem ulega degradacji co prowadzi do powstania zmarszczek mimicznych. Jedynym sposobem na subiektywnie trwałe wypełnienie zmarszczki lub bruzdy jest użycie kwasu hialuronowego lepkosprężystego żelu pochodzenia niezwierzęcego. Wchłaniany jest stopniowo w miarę upływu czasu, bezbarwny, sterylny, niepirogenny i fizjologiczny.

Nowoczesne wypełniacze oprócz zaawansowanej technologii wyróżnia także wyjątkowa trwałość. Zaawansowane badania kliniczne (metodą ultrasonograficzną i polimeryczną), potwierdziły spektakularną skuteczność produktów. Ich trwałość wynosi około 18 miesięcy.

https://aclinique.pl/wp-content/uploads/2020/09/stymulatory-tkankowe.jpg

VITAL INJECTOR 2

WYJĄTKOWA SKUTECZNOŚĆ BEZ ZNIECZULENIA.
wyjątkowo precyzyjny, bezpieczny i najszybszy znacznie przewyższa skutecznością jakiekolwiek dotychczasowe urządzenia (dermal) i metody w obrębie twarzy, skóry głowy, szyi, dekoltu, dłoni czy brzucha, pośladków (cellulit, tkanka tłuszczowa).

Korzyści ze stosowania Vital Injector 2 ™

w stosunku do innych urządzeń (dermal) i metod

80% dokładniejszy zabieg

70% skuteczniejszy zabieg

90% mniej efektów ubocznych

80% większa satysfakcja Klienta

Poprawia:

 • nawilżenie
 • wygładzenie
 • elastyczność
 • koloryt
 • pogrubienie
 • teksturę

Jakie są efekty po jednym zabiegu urządzeniem Vital Injector 2 ?

W Naszej Klinice wykonywany jest zabieg mezoterapii igłowej innowacyjnym, medycznym i certyfikowanym urządzeniem VITAL INJECTOR 2 . Stanowi to nowoczesną alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej.

Pięcioigłowy system iniekcji w sposób precyzyjny podaje miejscowo, komputerowo ustaloną dawkę substancji na odpowiednią głębokość w obrębie skóry właściwej, a dodatkowe uszkodzenia skóry wywołane wkłuciami pobudzają ją do samoregeneracji. Mezoterapia z zastosowaniem systemu VITAL INJECTOR 2 to najskuteczniejsze i najbezpieczniejsze dostarczanie substancji w głąb TWOJEJ skóry. Bez bólu i niepożądanych śladów zabiegu. Bez grudek i siniaczków jak w przypadku tradycyjnej mezoterapii igłowej.

VITAL INJECTOR 2 jest idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących spektakularnych efektów i komfortu bez okresu rekonwalescencji. Zabieg nie wymaga znieczulenia, w odróżnieniu od dotychczasowych metod z z zastosowaniem
strzykawki, co gwarantuje wyższą efektywność zabiegu.

https://aclinique.pl/wp-content/uploads/2020/09/vitalinjector.png

BOTOX/AZZALURE

Botox lub Botoks jest toksyną botulinową- naturalnym białkiem, które hamuje przewodzenie impulsów pomiędzy komórką nerwową a mięśniem.

W efekcie mięsień czasowo przestaje się kurczyć, czyli pozostaje w spoczynku. Powoduje to, że zmarszczki mimiczne stają się mniej widoczne. Twarz staję się wypoczęta i wydaje się młodsza. Najlepsze efekty stosowania toksyny botulinowej uzyskuje się gdy zmarszczki mają charakter dynamiczny, tzn zależą od mimiki twarzy, natomiast toksyna botulinowa nie wygładza zmarszczek statycznych, które wynikają z utraty elastyczności, sprężystości skóry oraz jej zwiotczenia.

Gdzie stosuje się Botox?

Botox jest stosowany w medycynie estetycznej od 2002 celem korekcji zmarszczek mimicznych twarzy oraz celem leczenia nadpotliwości pach, rąk i stóp.

Czy zabieg jest bolesny?

Dla większości pacjentów zabieg nie wiąże się z bólem, a wkłucie igły porównywane jest z ugryzieniem komara. Jednakże zależy to od indywidualnej wrażliwości na ból. W przypadku bardzo niskiego progu bólu można zastosować znieczulenie miejscowe kremem Emla.

https://aclinique.pl/wp-content/uploads/2020/09/stymulatory-tkankowe.jpg

Jak długo trwa zabieg?

Po kwalifikacji do zabiegu, obejmującej dokładnie zebrany wywiad, wskazania, przeciwwskazania, oczekiwania pacjenta przechodzi się do części właściwej zabiegu. Lekarz określa punkty w których zostanie podana toksyna botulinowa, wykonuje dokumentację fotograficzną a następnie wykonuje zabieg. Całość trwa około 20-30 minut.

Czy po zabiegu moja twarz będzie obrzęknięta?

Bezpośrednio po zabiegu widoczne mogą być niewielkie ślady wkłucia igły. Nie tworzy się obrzęk ani zaczerwienienie. Czasami, szczególnie gdy toksyna botulinowa jest podawana w „kurze łapki” mogą pojawić się niewielki siniaki. Wynika to z fakt bardzo dużej ilości drobnych naczyń wokół oczu, których ze względu na ich brak widoczności nie udało się ominąć podczas wprowadzania igły. Takie zasinienia są bardzo drobne i łatwe do skorygowania makijażem następnego dnia. W dniu zabiegu niewskazane jest nakładanie na miejsca zabiegu dużej ilości makijażu. Zaraz po zabiegu można wrócić do pracy lub innej wykonywanej czynności.

Jakie są przeciwwskazania do podania Botoxu?

Przeciwwskazaniem są: nadwrażliwość na toksynę botulinową typu A, miastenia, zespół Eatona-Lamberta, czynne infekcje w proponowanych miejscach wstrzyknięć. Nie należy wykonywać zabiegu w ciąży ani okresie karmienia piersią ze względu na brak badań w tych grupach. Zgodnie z literaturą, kobiety które miały nieświadomie wykonany zabieg w okresie ciąży urodziły zdrowe dzieci, nie miało to także wpływu na przebieg ciąży. Botoxu w celu korekcji zmarszczek mimicznych nie podaje się osobom poniżej 18 roku życia.

aclinique logo małe

Aclinique to miejsce na mapie Warmii i Mazur prowadzone przez doświadczonych specjalistów.